Przejdź do treści

Projektowanie i doradztwo techniczne

Projektowanie techniczne:

Projektowanie i doradztwo techniczne

  1. Sieci i przyłączy ciepłowniczych
    • projektowanie i doradztwo w zakresie sieci cieplnych preizolowanych wodnych i parowych oraz sieci ciepłowniczych kanałowych
  2. Obiektów związanych z sieciami cieplnymi: komory, studnie, kanały przełazowe, estakady wraz z kompletnym wyposażeniem
  3. Węzłów cieplnych, kompaktowych i modułowych c.o., c.w.u., c.t. z automatyką i sterowaniem
  4. Przepompowni cieplnych

 

Kelvin specjalizuje się w projektowaniu, m.in.:

 

- Systemów rur preizolowanych

przeznaczonych do transportu i dystrybucji ciepłej wody dla potrzeb ciepłownictwa oraz ciepłej wody użytkowej o temperaturze ciągłej czynnika 145°C. Izolację termiczną stanowi pianka poliuretanowa wypełniająca przestrzeń pomiędzy rurą przewodową stalową lub polietylenową PEX a płaszczem osłonowym wykonanym z HDPE dla sieci podziemnych lub z blachy SPIRO dla sieci napowietrznych. Systemy preizolowane obejmują szeroki zakres średnic od DN25 do DN1200, duży wybór standardowych kształtek oraz muf połączeniowych, wariant jedno i dwururowy. Wszystkie elementy posiadają zabudowane przewody czujnikowe systemu alarmowego, który jest w stanie wykryć i zlokalizować wszelkie awarie mogące pojawić się w sieci ciepłowniczej.

 

- Systemu rurociągów w płaszczu stalowym

firmy FW-FERNWÄRME-TECHNIK GmbH jest kompletnym rozwiązaniem technologicznym o wysokiej niezawodności, długiej żywotności i minimalnych stratach ciepła.

Izolację termiczną stanowi warstwa wełny mineralnej i próżnia wytworzona w przestrzeni między dwiema rurami stalowymi - przewodową i osłonową. Konstrukcja taka zapewnia bardzo niskie straty ciepła przy przesyle czynnika o temperaturze do 400°C. System obejmuje średnice od DN25 do DN1000, a rozwiązania techniczne dostosowywane są indywidualnie dla poszczególnych projektów. Medium: para, woda gorąca, płyny agresywne, niebezpieczne i toksyczne.

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

WYŚLIJ ZAPYTANIE